Kosmetyki w lodówce

kosmetyki w lodówce

Być może słyszałyście o tym, że niektóre kosmetyki można, a nawet powinno się trzymać w lodówce. Dzięki temu dłużej zachowują one świeżość, a i ich działanie czasem może być dzięki temu lepsze. Jakie więc kosmetyki warto trzymać w lodówce, a którym to nie służy?

Krem pod oczy - jeśli nałożysz pod oczy krem prosto z lodówki, świetnie zadziała on na opuchliznę i cienie, bo dzięki takiemu zimnemu okładowi znacznie się one zmniejszą, a nasza twarz będzie wyglądać na zdrową i rozbudzoną.

Maseczki nawilżające i odprężające - dłużej zachowają swoją świeżość zwłaszcza po otwarciu, nałożone na twarz dadzą lepsze efekty, pobudzą krążenie, skóra będzie bardziej wyglądać na zdrową; takie rozwiązanie jest bardzo dobre dla osób posiadających cerę naczynkową i wrażliwą - zmniejsza ryzyko podrażnień. 


Krem do twarzy - również powinien znaleźć się w lodówce, ale tylko latem, gdyż wtedy temperatura w pomieszczeniach jest wyższa niż zimą, a to może pozbawić kremu jego właściwości.

Balsam do ciała - podobnie jak krem do twarzy powinien znajdować się w lodówce tylko latem.

Perfumy - trzymane w ciepłym pomieszczeniu lub na słońcu szybko tracą swoją trwałość, dlatego lodówka to świetne miejsce dla perfum, zwłaszcza latem, kiedy to mogą nam zapewnić trochę orzeźwienia.

Lakiery do paznokci - dzięki zimnej temperaturze lakiery będą dłużej służyć, bo zachowają odpowiedni poślizg, pokrycie i płynność. W ciepłej temperaturze rozpuszczalniki odpowiedzialne za jakość i trwałość lakieru mogą wyparować. 

Krem do opalania - trzymany w lodówce zapewni dłuższą trwałość filtra SPF na słońcu. 

Pomadka - ją również można trzymać w lodówce, pod warunkiem, że nie używasz jej zbyt często. Dzięki temu zachowa swoją jakość i kształt. A jeśli malujesz się codziennie jakąś pomadką, to nie ma potrzeby wkładania jej do lodówki. 

Kosmetyki z witaminą C - w ciepłej temperaturze witamina C bardzo szybko wyparowuje, zwłaszcza, że jest bardzo nietrwała, więc każdy kosmetyk z tą witaminą powinien znaleźć się w chłodnym miejscu.

Poza tymi kosmetykami w lodówce powinny się także znaleźć takie, które robimy same! W przypadku takich kosmetyków należy dbać o ich świeżość!

Wkładając kosmetyki do lodówki pamiętajmy o ważnej zasadzie - powinny się one znaleźć na półkach dalekich od zamrażalnika, najlepiej na drzwiach lodówki. 

Jakie kosmetyki nie lubią chłodnego miejsca?
Do takich na pewno zaliczą się kosmetyki na bazie olejów lub wosku. Również podkłady, bazy, czy korektory nie powinny się tam znaleźć, bo niska temperatura zmieni ich konsystencję i trudniej będzie je nałożyć. 

A Wy trzymacie jakieś kosmetyki w lodówce? Jesteście zwolenniczkami takiego przechowywania kosmetyków?

Pozdrawiam
Zouzi
Kosmetyki w lodówce Kosmetyki w lodówce Reviewed by Paulina on 6/11/2015 Rating: 5

7 komentarzy:

 1. ja trzymam jedynie lakiery w lodówce :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny wpis.
  Zapraszam do polecania swoich postów w nowym serwisie - http://www.bloglov.es/

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny i przydatny wpis :) Większości z tych rzeczy nie wiedziałam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja trzymam w lodówce leki na bazie cynku i bizmutu, przepisane przez dermatolog :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak naprawdę warto wszystkie kosmetyki trzymać w lodówce :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba potrzebowałabym osobnej lodówki na te wszystkie kosmetyki ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)


Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane w żaden sposób przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Recenzje kosmetyków

kosmetyki
Obsługiwane przez usługę Blogger.