Zasada trzech sekund w koreańskiej pielęgnacji twarzy - dlaczego działa?

Dla mnie koreańska pielęgnacja to najlepsza rzecz jaką mogłam poznać jeśli chodzi o pielęgnację twarzy. Zawsze będę ją polecać, bo u mnie przyniosła rewelacyjne efekty. A dziś chcę Wam opisać dodatkowy element w dbaniu o skórę twarzy, a mianowicie zasadę trzech sekund. Co to jest i co daje?

Zasada trzech sekund to mała rzecz, a daje super efekty. Jest to prosta sprawa, którą wprowadzając do naszej pielęgnacji, uzyskamy jeszcze lepsze efekty. Każda z nas używa różnych kosmetyków do twarzy, ale ważna jest tu oczywiście kolejność. I w tą kolejność warto się wcisnąć z zasadą trzech sekund

O co chodzi?

A o to, że gdy już oczyścimy twarz i osuszymy ją ręcznikiem (tak - osuszymy, nie wytrzemy ;)), mamy do słownie 3! sekundy na to, aby nałożyć serum/krem/esencję, czy jakiś inny pielęgnacyjny produkt. Dlaczego tylko 3 sekundy? Skóra najlepiej wchłania składniki odżywcze z kosmetyków, gdy jest wilgotna, wtedy mają one szansę dojść w jak najgłębsze warstwy skóry. Wiem, że te 3 sekundy to naprawdę mało czasu, ale warto próbować. Nawet jeśli się zapomnimy i wydłużymy ten czas, warto użyć toniku albo hydrolatu i zaraz po nim założyć produkt.

Czy to działa?

I to jak! Ja pierwsze co nakładam na twarz zaraz po umyciu i osuszeniu to moje ulubione serum nawilżające z kwasem hialuronowym (nie ma lepszego!). Od razu zauważyłam, że skóra jest jeszcze lepiej nawilżona niż wtedy, gdy zwlekałam z nałożeniem go. Efekty takiego działania widać praktycznie od razu. I dlatego właśnie polecam wdrożyć zasadę trzech sekund, bo sprawdza się rewelacyjnie. Nieważne, czy nałożysz serum, krem czy jeszcze coś innego. Skóra wtedy przyjmie jeszcze więcej dobrych składników z tych produktów. 

Nie ma co się zastanawiać nad tym, czy wypróbować tę zasadę czy nie - po prostu się trochę pospieszcie z nałożeniem pielęgnacyjnego produktu. Od razu będziecie zadowolone :)

Zasada trzech sekund w koreańskiej pielęgnacji twarzy - dlaczego działa? Zasada trzech sekund w koreańskiej pielęgnacji twarzy - dlaczego działa? Reviewed by Paulina on 4/01/2021 Rating: 5

3 komentarze:

  1. Słyszałam już o tej zasadzie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wypróbuję jeszcze dzisiaj. Serum z kwasem hialuronowym muszę kupić. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wow 3 sekundy, trzeba będzie się śpieszyć :D

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)


Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane w żaden sposób przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Recenzje kosmetyków

kosmetyki
Obsługiwane przez usługę Blogger.